ACCA

Senior Fund Tax Consultant

Skrócony wstęp (info na stronę główną z nazwą stanowiska, maks. 400 znaków)

   Globalny dział Fund Tax firmy Franklin Templeton jest odpowiedzialny za zarządzanie raportowaniem oraz planowaniem podatkowym dla wszystkich funduszy oraz produktów Franklin Templeton. Dział składa się z zespołów zlokalizowanych w USA, Kanadzie, Australii oraz trzech lokalizacji w Europie. Do zespołu zlokalizowanego w Poznaniu poszukujemy osoby na stanowisko Senior Fund Tax Consultant.

Osoba na tym stanowisku będzie przede wszystkim zaangażowana w udzielanie wsparcia podatkowego dla funduszy inwestycyjnych z regionu EMEA. Obejmuje to pomoc przy raportowaniu oraz sprawozdawczości podatkowej dla tych funduszy. Dodatkowo Senior Fund Tax Consultant będzie zobowiązany do ścisłej współpracy z innymi zespołami w ramach firmy Franklin Templeton, w celu realizacji powierzonych zadań.

Nazwa stanowiska

Miejsce pracy

Poznań

Kod referencyjny (jeśli dotyczy)

818709

Obowiązki

  • Wsparcie procesów zapewniających spełnianie wymogów podatkowych dla europejskich funduszy inwestycyjnych oraz zapewnienie, że wszystkie procesy są realizowane zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem podatkowym.
  • Zapewnienie wsparcia podatkowego dla innych zespołów w ramach firmy Franklin Templeton.
  • Przygotowanie i aktualizowanie wewnętrznych procedur podatkowych.
  • Przygotowywanie analiz podatkowych zgodnie z wytycznymi Tax Managera.
  • Asysta przy analizie wpływu zmian w prawie podatkowym na działalność funduszy inwestycyjnych oraz przygotowanie odpowiednich wymagań businessowych.
  • Przygotowywanie wyjaśnień dla organów podatkowych

Wymagania

  • Co najmniej 3 lata doświadczenia w doradztwie podatkowym lub w obszarze podatków, z doświadczeniem w branży finansowej (jako dodatkowy atut).
  • Wykształcenie wyższe (preferowane kierunki: ekonomia, prawo, finanse i rachunkowość).
  • Znajomość języka angielskiego w stopniu zaawansowanym. Znajomość dodatkowego języka będzie atutem.
  • Dobra znajomość MS Office (w szczególności MS Excel).
  • Licencja doradcy podatkowego będzie dodatkowym atutem.
  • Umiejętność pracy pod presją czasu.
  • Bardzo dobra organizacja pracy.
  • Rozwinięte umiejętności interpersonalne i komunikacyjne.
  • Rozwinięta umiejętność pracy w zespole.
  • Wykazywanie samodzielność i inicjatywy w wykonywanych zadaniach.
  • Silna motywacja do samorozwoju
  • Posiadanie kwalifikacji ACCA będzie dodatkowym atutem

Oferujemy

•     Pracę w dużej i stabilnej firmie o globalnym zasięgu

•     Atrakcyjną lokalizację w centrum Poznania (Andersia Tower, Malta House)

•     Bogaty pakiet socjalny: ubezpieczenie medyczne, ubezpieczenie grupowe, Programy: Employee Assistant, Staff Investment, karta Multisport Benefit

•     Imprezy integracyjne

•     Siłownię w biurze

•     Przyjazne i wspierające środowisko pracy

•     Udział w międzynarodowych projektach

•     Możliwość wdrażania/ wsparcia inicjatyw charytatywnych

Dodatkowe informacje, sposób aplikowania etc.

Aplikacje można składać wchodząc na stronę:

Wszystkie oferty pracy dostępne są pod adresem: http://www.franklintempletoncareers.com

Klauzula GIODO

"Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w mojej ofercie pracy dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z Ustawą z dn. 29.08.97 o Ochronie danych Osobowych Dz. U. nr 133 poz. 883 z późn. zm.)"

Oferta ważna do 30.10.2017

Jeśli oferta jest ważna terminowo, prosimy osobno o podanie terminu ważności lub o informację, kiedy przestanie być aktualne. W przeciwnym wypadku ogłoszenie pozostanie aktywne na naszej stronie bezterminowo.

21-09-2017