ACCA

Competency Framework

Aby uświadomić przedsiębiorcom, jak umiejętności finansistów posiadających kwalifikację ACCA mogą wpłynąć na rozwój ich firm, podjęliśmy współpracę z wiodącymi pracodawcami w celu wypracowania ram kompetencyjnych (Competency Framework), za pomocą których można dokonać oceny kluczowych obszarów działalności, przyjmując za punkt odniesienia program nauczania ACCA.

Korzystając z bezpłatnego, interaktywnego narzędzia ( w języku angielskim) przedsiębiorca poznaje dziesięć kluczowych kompetencji, jakie powinni posiadać wysokiej klasy specjaliści ds. finansów, związane z nimi techniczne umiejętności.

 

Jakie korzyści płyną z korzystania z Ram Kompetencyjnych ACCA?

Ramy kompetencyjne ACCA pozwolą pracodawcom i mentorom lepiej zrozumieć, na czym polegają kompetencje rozwijane w trakcie kwalifikacji ACCA oraz jaki jest ich związek z obowiązkami na różnorodnych stanowiskach. Narzędzie jest wyposażone w wygodną funkcję wyszukiwania według sektora, opisu stanowiska, postaw i innych kryteriów. Dodatkowo Ramy Kompetencyjne ACCA zapewniają:

  1. Łatwiejsze zarządzanie kadrami - łatwy dostęp do informacji na temat kwalifikacji ACCA wspomaga proces rekrutacji pracowników do działów finansowo-księgowych. Ramy kompetencyjne mogą też okazać się pomocne przy sporządzaniu opisów stanowisk lub planów rozwoju pracownika.
  2. Wymienialność - ramy kompetencyjne zawierają rzeczywiste scenariusze rozwoju zawodowego, które pomogą stażystom określić kluczowe elementy kariery, sprzyjając wymienialności pomiędzy stanowiskami.
  3. Krótszą drogę do uzyskania członkostwa - w związku z tym, że ramy kompetencyjne przypisują stanowiskom pracy określone wyniki, a te z kolei mają związek z egzaminami, pracodawca może ułatwić stażystom zdobycie niezbędnego doświadczenia i uzyskanie członkostwa ACCA.

 

Już dziś skontaktuj się z nami, by poznać bliżej narzędzia ACCA dla pracodawców, które zwiększą wartość Twoich finansistów i pozwolą przyciągnąć najlepszych kandydatów!