ACCA

FAQ rejestracji w ramach stypendium ACCA Accelerate Scholarship- najważniejsze pytania i odpowiedzi

Jesteś w trakcie internetowej rejestracji w ACCA w ramach stypendium ACCA Accelerate Scholarship i masz pytanie lub wątpliwość? Zapoznaj się z poniższym zestawem najczęściej pojawiających się pytań i odpowiedzi.

 

Jeśli masz wątpliwości lub problemy z rejestracją w ramach ACCA Accelerate Scholarship – zawsze sprawdź w pierwszej kolejności, czy wypełniasz formularz online zgodnie z przewodnikiem po rejestracji Accelerate (do pobrania tu >>).

 

1. Gdzie znajduje się internetowy formularz rejestracyjny?

Internetowy formularz do rejestracji w ACCA w ramach programu Accelerate znajdziesz tu:

 

 

2. Nie wiem, w jaki sposób wypełnić formularz rejestracyjny. Gdzie znajdę informację?

Wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w przewodniku po rejestracji Accelerate (do pobrania tu >>).

W razie pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji telefonicznej pod numerami 730 101 406 oraz 690 001 433 oraz emailowej: uczelnie@accapolska.pl.

 

3. Do kiedy muszę wypełnić i wysłać internetowy formularz rejestracyjny, aby skorzystać ze stypendium ACCA Accelerate Scholarship?

Masz na to czas w maju/czerwcu 2018 r. 

 

4. Nie mogę wgrać dokumentów w kroku 3. Document upload – dlaczego?

Upewnij się, że dodawane dokumenty:

  • są w jednym z akceptowanych przez formularz formatów: DOC, DOCX, PDF, TIF; BMP, JPG; GIF, PNG,
  • w nazwie (pliku) nie mają polskich znaków, znaków specjalnych, spacji,
  • nie przekraczają maksymalnej akceptowalnej przez formularz wielkości (zwróć na to szczególną uwagę, jeśli problem pojawia się przy dodawaniu zdjęcia).

 

5. Formularz rejestracyjny nie akceptuje płatności kartą. Dlaczego?

Upewnij się, że

  • poprawnie wpisałeś dane z karty,
  • karta jest ważna,
  • karta ma możliwość dokonywania międzynarodowych transakcji online,
  • limit na międzynarodowe transakcje online to minimum 79 GBP (koszt rejestracji).

Ustawienia te możesz sprawdzić/zmienić poprzez swoje konto bankowe online lub poprzez bezpośredni kontakt z przedstawicielem banku. 

 

6. Czy muszę wypełnić cały formularz rejestracyjny od razu?

Nie. Istnieje możliwość przerwania rejestracji w dowolnym momencie i dokończenia jej później.  Na podany przez Ciebie w kroku 1. Details adres emailowy system przesyła Ci kod (Secure code). Przy ponownym logowaniu do strony rejestracyjnej należy kliknąć czerwony przycisk Resume Application, następnie wpisać swój adres email oraz kod. System przeniesie Cię w miejsce, w którym przerwałeś rejestrację.

7. Jak wrócić do wypełniania częściowo uzupełnionego i zapisanego formularza?

Na podany przez Ciebie w kroku 1. Details adres emailowy system przesyła Ci kod (Secure code). Przy ponownym logowaniu do strony rejestracyjnej należy kliknąć czerwony przycisk Resume Application, następnie wpisać swój adres email oraz kod. System przeniesie Cię w miejsce, w którym przerwałeś rejestrację.

 

8. Po wypełnieniu całego formularza i opłaceniu opłaty rejestracyjnej (Registration fee) straciłem dostęp do formularza. Czy to błąd?

Nie, mechanizm zadziałał poprawnie. Po wysłaniu internetowego formularza rejestracyjnego Twoje zgłoszenie, wraz z dołączonymi dokumentami, jest sprawdzane przez centralę ACCA. W tym czasie nie masz już możliwości nanoszenia zmian, a co za tym idzie – nie masz dostępu do formularza rejestracyjnego.

 

9. Czy i kiedy dostanę potwierdzenie rejestracji w ACCA w ramach stypendium ACCA Accelerate Scholarship?

Jeśli formularz został wypełniony poprawnie potwierdzenie rejestracji otrzymasz w ciągu kilku dni roboczych (max. 10) na adres e-mail wskazany podczas rejestracji. Wtedy też uzyskasz dostęp do swojego konta studenta ACCA (myACCA).

 

10. Nie dostałem e-maila z potwierdzeniem rejestracji w ACCA w ramach stypendium ACCA Accelerate Scholarship.

Sprawdź folder „Spam” i „Kosz” w swoim programie pocztowym. Spróbuj także zalogować się na konto studenta ACCA (myACCA).

 

11. W e-mailu potwierdzającym rejestrację w ACCA w ramach stypendium ACCA Accelerate Scholarship znajduje się informacja o konieczności opłacenia zwolnień z egzaminów ACCA. Czy oznacza to, że nie zostałem przyjęty do programu?

Nie. E-mailowe potwierdzenia rejestracji w ACCA wysyłane są automatycznie do wszystkich osób rejestrujących się w ACCA, także na standardowych zasadach. Jeśli chcesz upewnić się, że Twoja rejestracja przebiegła prawidłowo i zwolnienia z egzaminów ACCA zostały Ci przyznane zgodnie z zasadami programu, zaloguj się na swoje konto studenta ACCA (myACCA).

12. W jaki sposób mogę zalogować się na konto studenta ACCA (myACCA)

Wejdź na stronę: portal.accaglobal.com  i zaloguj się podając jako:

  • Username – przypisany Ci ACCA student number/ID,
  • Password – aby otrzymać hasło do logowania, naciśnij Forgotten your password? – wtedy na Twój adres email przyjdzie hasło do logowania

 

07-02-2018