ACCA

Dla mediów

ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. ACCA oferuje rozpoznawalne na całym świecie kwalifikacje przeznaczone dla osób, które chcą rozwijać swoją karierę w obszarze rachunkowości, finansów i zarządzania.

 

Na świecie organizacja wspiera 188 000 członków oraz 480 000 studentów w 178 krajach. W Polsce do organizacji należy ponad 1750 członków, a kolejne 3800 osób jest w trakcie zdobywania kwalifikacji. Organizacja działa za pośrednictwem 100 lokalnych biur na całym świecie i współpracuje z ponad 7100 pracodawców, wśród których wyróżnia szczególnie przedsiębiorstwa inwestujące w kapitał ludzki. Firmy, które wspierają rozwój zawodowy swoich pracowników otrzymują status ACCA Approved Employer.

 

Od założenia w 1904, ACCA konsekwentnie promuje fundamentalne wartości, które przyświecały założycielom: różnorodność, innowacyjność, integralność, perspektywa i odpowiedzialność. ACCA wierzy, że specjaliści z zakresu finansów, rachunkowości i zarządzania budują wartość w gospodarce i dzięki bliskiej współpracy z pracodawcami przygotowuje pracowników do praktycznego podejmowania wszechstronnych wyzwań współczesnego biznesu. Celem ACCA jest również działanie na rzecz interesu publicznego, szerzenie wiedzy, tworzenie dobrych praktyk oraz dzielenie się nimi ze środowiskiem finansistów.

 

Dodatkowych informacji udziela:

 

Marcin B. Kieszczyński
Marketing Communications Manager
ACCA Poland & Baltic Countries

 

marcin.kieszczynski(at)accaglobal.com
+48 690 005 765 

ACCA Polska
Plac Unii Puławska 2, Bud. A, piętro 8
02-566 Warszawa