ACCA

O nas

Czym jest ACCA?

ACCA (the Association of Chartered Certified Accountants) jest największą i najszybciej rozwijającą się międzynarodową organizacją zrzeszającą specjalistów z zakresu finansów i rachunkowości. Poznaj historię powstania ACCA.

 

Co oferuje ACCA?

ACCA oferuje rozpoznawalne na całym świecie kwalifikacje przeznaczone dla osób, które chcą rozwijać swoją karierę w obszarze rachunkowości, finansów i zarządzania.

 

Jaki cel ma ACCA?

Celem ACCA jest nie tylko oferowanie najwyższej jakości kwalifikacji z zakresu finansów, ale również dzielenie się wiedzą, promowanie wysokich standardów zawodowych, etycznych i zarządczych oraz wspieranie interesu publicznego.

 

Ilu ACCA ma członków i studentów?

Na świecie organizacja wspiera 162 000 członków oraz 428 000 studentów w 175 krajach. W Polsce zrzeszonych jest 1350 członków, a kolejne 3500 studentów jest na drodze do uzyskania kwalifikacji. Dowiedz się więcej o ACCA w Polsce.

 

Z iloma pracodawcami ACCA współpracuje?

ACCA współpracuje z ok. 8500 pracodawców. Wśród nich szczególnie wyróżnia przedsiębiorstwa inwestujące w kapitał ludzki i wspierające rozwój zawodowy swoich pracowników, które otrzymują status ACCA Approved Employer.

 

Poznaj bliżej ACCA!